Wykład - Psychologiczne konsekwencje przemocy wobec dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie  zaprasza na spotkanie edukacyjne (wykład psychologa) pt. „Psychologiczne konsekwencje przemocy wobec dzieci”, w czasie którego uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać, że "coś dzieje się z dzieckiem" i jak mu pomóc poradzić sobie z trudnymi emocjami. Celem wykładu jest zwiększenie świadomości oraz uzyskanie wiedzy na temat wspierania i ochraniania dziecka w takiej sytuacji.

Współczesny świat jest coraz bardziej nasiąknięty przemocą i agresją. Mamy ją w mediach, w filmach, pośród rówieśników, w domu, w codziennym życiu. Czasem jest tak, że dzieci są świadkami przemocy, widzą czy słyszą kłótnie, słyszą wyzwiska, płacz ofiary, widzą bicie, siniaki i inne ślady. Dorośli często nie zdają sobie sprawy z tego jakie skutki dla dziecka może nieść bycie świadkiem przemocy, jak mocno i destruktywnie może wpływać na kształtującą się psychikę dziecka i nawet determinować życie dziecka jako już dorosłego człowieka.

Uczestnicy wykładu dowiedzą się między innymi:
- czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i jak konflikty w domu wpływają na funkcjonowanie dziecka,
- co dzieje się, gdy dziecko jest świadkiem przemocy: zaburzenia emocjonalne, doświadczanie chronicznej traumy i inne psychologiczne skutki przemocy,
- czym jest poczucie krzywdy i jaki wpływ ma na życie dziecka jako dorosłego człowieka ,
- jak pomóc dziecku w poradzeniu sobie z trudnymi emocjami.

Organizator spotkania: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie ul. 3 Maja 18g/u, Oława

Termin i miejsce: 26.11.2019 r., godz. 10:00 – Sala Konferencyjna MOPS w Oławie (przewidywany czas trwania wykładu: 1 godzina)

Zaproszenie jest kierowane do wszystkich osób - w szczególności do rodziców, pedagogów, opiekunów itp.

Script logo