Korpus wsparcia seniorów opinia

Ta opaska uratowała mi życie! Już w krótce ponownie zostanie uruchomiony przez MOPS w Oławie program Korpus Seniora.
Opaska dla seniora to niesamowity projekt wspierający osoby starsze. To urządzenie, potrafi zapewnić wsparcie medyczne i na czas zadbać o życie seniorów. O tym właśnie przekonała się 78 letnia mieszkanka Oławy Pani Aleksandra Marek.
- Od lat choruje na nadciśnienie, które zawsze miałam pod kontrolą, jednak po zachorowaniu na Covid-19 kilka miesięcy temu moje życie zupełnie się zmieniło. Oprócz osłabienia wynikającego z chorych płuc, musiałam na nowo nauczyć się chodzić i sama radzić sobie z codziennymi obowiązkami - mówi Pani Aleksandra.
Po ponad miesięcznej rehabilitacji w ZORL w Gdańsku oławianka wróciła do domu pełna obaw o swoje zdrowie i o to jak sobie poradzi bez opieki medycznej. Dzięki Projektowi "Korpus Wsparcia Seniorów", prowadzonego przez MOPS w Oławie pani Aleksandra otrzymała innowacyjne urządzenie umożliwiające bezpośredni kontakt z ratownikami medycznymi. Elektroniczna opaska to prosty w obsłudze komunikator, w którym po naciśnięciu jednego guzika zgłasza się dyspozytor medyczny. Co ważne można z niej korzystać 24 godziny na dobę. Wystarczy zapewnić odpowiednie naładowanie urządzenia.
- To wydarzyło się w środku nocy, kiedy obudził mnie ostry ból głowy. Po zmierzeniu ciśnienia i pulsu okazało się,  że wszystkie dopuszczalne normy mam przekroczone. Byłam na tyle słaba, ze nie mogłam nawet zadzwonić do córki, która mieszka we Wrocławiu. Na szczęście opaskę miałam na ręce, bo nie ściągałam jej na noc i przycisnęłam guzik. Dosłownie po kilku chwilach zgłosił się ratownik medyczny, który dokładnie przeprowadził ze mną wywiad i po kilku minutach i konsultacji mojego stanu zdrowia z lekarzem ponownie skontaktował się ze mną i dokładnie powiedział mi co mam zrobić i jakie dodatkowe lekki zażyć. Co kilka godzin kontrolował mój stan, dodając mi przy tym otuchy i wsparcia. Jak się później okazało to działanie uratowało mi życie.
Opaska bezpieczeństwa, którą otrzymują seniorzy poza możliwością kontaktu bezpośredniego ze służbami medycznymi, wyposażana jest czujnik monitorujący puls i dodatkowo rejestruje wszystkie inne nagłe zdarzenia, z którymi mogą spotkać się osoby starsze szczególnie te samotne. Nie zawsze rodzina może w porę zareagować i pomóc. Często liczy się czas i szybka reakcja.
- Jestem wdzięczna pracownikom MOPS w Oławie za to, że mogłam w tym programie uczestniczyć. Nie ma większego poczucia bezpieczeństwa dla nas osób starszych, jak możliwość łatwego kontaktu z osobami i lekarzami w sytuacji gdy jesteśmy zdani sami na siebie w walce z naszymi chorobami.

Script logo